Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


„Erdélyország az én hazám” világtalálkozó részletes programja

2012.06.28

 

Program


A rendezvény fővédnöke: Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője, a választókerület országgyűlési képviselője
           A rendezvény védnöke: Bethlen Farkas, Verőce polgármestere


           A rendezvény háziasszonya: Kondor Katalin

                       Június 30. szombat

   

              10:00                 Ünnepélyes megnyitó

               11.00-11.30                  Váci ifjúsági Fúvószenekar

                Nagyszínpad

 

              11.00                  Erdélyi orvosok találkozója . A találkozót megnyitja Dr Szász István Tas.

                Kisszínpad

                 Előadók:  Dr. Kellermayer Mikós emeritus professzor -  "Gyógyítsatok, legyetek

                 mindannyian gyógyító lelkületűek!" ; Dr. Brassai Attila, a MOGYE Általános Orvosi

                 Kar tanszékvezető egyetemi tanára -" Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti

                 Egyetem 2012-ben"; Szabad János professzor - "Vitustánc" vagy miként kerül a

                 sejtmag a helyére?"

               

               11.00   Ki tud többet Erdélyről? -vetélkedő az EJKE szervezésében

                Könyvsátor

 

              11.30-12.00   A Turul szárnyalása - Hegedűs Zsuzsanna énekművész előadása

                Nagyszínpad

 

              12.00-13.00                  Jó ebédhez szól a nóta: Juhász Margaréta, Szabó Gyula, Pék László, Osváth

                Magda, Paloytay Érsek Ágnes, Fabi Anikó; kísér Látó Imre és zenekara

               Nagyszínpad

                               

              13.00-13.10             Móka Színjátszó Csoport (Érmihályfalva)- jelenetek

                Nagyszínpad

 

              13.00-13.50                  Egy váradi orvos visszaemlékezései - dr. Kiss András könyvének bemutatója

                Kisszínpad

 

              14.00-14.50                 Vagyunk., leszünk. - dr. Kövesdy Pál bemutatja az Átalvető című folyóiratot

                Kisszínpad

 

              14.00-14.30                 Az Erdélyi Szépmíves Céh és az Erdélyi Helikon kiadványait bemutatja Kemény

                                Endre, az Erdélyi Helikon-Marosvécsi Alapítvány elnöke

                Könyvsátor

 

              14.00                 Csodaszarvas - ősi mondáink, dalaink. Olasz Etelka előadása

                Gyermeksátor

 

              14.30-15.00   Vallási, együttélési érdekességek Erdélyben - vidám bemutató Vetési László előadásában

                Könyvsátor                        

               13.15-15.15                 Bemutatkozik az Érmellék: Az érmihályfalvi Nyíló Akác és az érsemjéni Ezüstperje néptánccsoportok előadása; a Bartók Béla citerazenekar és Tubák Annamária népdalénekes fellépése

 

                Nagyszínpad

                                15.00-15.50                 A székely apostol - a bennünk élő Nyírő József. Dr. Medvigy Endre irodalomtörténész előadása

                Kisszínpad

 

 

 

              15.20-15.30                 Móka Színjátszó Csoport - jelenetek

                Nagyszínpad

 

              15.30-16.00                  Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesülete által kiírt Erdély című verspályázat eredményhirdetése, a győztes pályaművek bemutatása

                Nagyszínpad

  

              16.00-16.10                 Móka Színjátszó Csoport

                Nagyszínpad

 

              16.00-17.00                 Árva Bethlen Kata - Kocsis István monodrámája Meister Éva színművésznő előadásában

  Kárpát-Haza Templom

 

                16.00-16.45                 Székelyföldi Legendárium

                Kisszínpad

 

              16.00-16.30                 Székely legendáink világa - György Horváth László könyvének bemutatója

                Könyvsátor

 

              16.00                 Gyermektáncház

                Gyermeksátor

 

              17.00-18.00                 Táltos könyörgés - a Déva zenekar koncertje

                Nagyszínpad

 

              17.00-17.45                 Thália papnője a "rengetegben" - az Óss Enikő vezette Los Angelesi Magyar Színkör története

                Könyvsátor

 

              18.00-18.40                 Vigadjunk székely módra - A Kerepesi Hagyományőrző Székely Kör fellépése

                Nagyszínpad

 

              18.00                 Nagyvárad környéki középkori templomok - Horváth Zoltán György diavetítéssel kísért előadása

 

                Kisszínpad

 

              

                 

              19.00                 Szem látta, szív szerette - a Maros Művészegyüttes fellépése

                Nagyszínpad

 

              20.30                 Csak a szívünkben nem száll az idő - Tamás Gábor koncertje

                Nagyszínpad

 

        Július 1. vasárnap

 

              10.00-11.00                 Ökumenikus istentisztelet

               

               11.00

                 Semes-Bogya Eszter dalénekes, faszobrász fellépése

                Nagyszínpad

 

              11.00

                 Megmaradás - kerekasztal beszélgetés az erdélyi szórványmagyarságról.

                Kisszínpad

 

              

                 Résztvevők: Vetési László elnök, Diaszpóra Alapítvány, Balázs-Bécsi Attila elnök,    Téka Alapítvány Szamosújvár, Balázs-Bécsi Gyöngyi elnök, Kallós Alapítvány            Válaszút, Kerekes Zoltán elnök és Lapohos Ella alelnök, Vicei Bástya Egyesület, a    Vasárnapi Iskola Alapítvány képviseletében Benkei Ildikó, Szeleczki Erzsébet,            Kaszás Mária és Nagy Éva. A kerekasztal-beszélgetés moderátora Margittai            Gábor, a Magyar Nemzet újságírója.

               

 

              11.00-12.00                 Kis Benő - az Osztováta zenekar gyermekkoncertje

                Gyermeksátor

 

              11.30-12.30                 Jó ebédhez szól a nóta - Juhász Margaréta, Kovács János, Hentes Julika, Tolnai Mária, Szabó Gyula; kísér Látó Imre és zenekara

                Nagyszínpad

 

                                            

 

              12.35-12.45                 Móka Színjátszó Csoport (Érmihályfalva) - jelenetek

                Nagyszínpad

 

              13.00-13.30                 Erdélyi népdalok a Margaréta citerazenekar előadásában

                Nagyszínpad

 

              13.00-13.45                 Legdrágább kincsünk a magyar nyelv - dr. Szentkirályi István és Göncziné Orbán Ildikóelőadása -Molnos Angéla Alapítvány

                Kisszínpad

 

             13.00                 Gyermektáncház

                Gyermeksátor

 

              13.30-14.45                 Piri Viktória népdalénekes és a Budajenő-Telki Székely Társulat valamint a Juhász citerazenekar fellépése - a Buda-környéki Székely Kör és a Székelyföldért Társaság szervezésében

                Nagyszínpad

         

                14.00-14.45                 Lármafák a Székelyföldön - Csíki Sándor könyvének bemutatója

               

 

              14.30-15.45                 Csoma igézetében: Székelyföldtől Dardzsilingig - Bagosi Hajnal előadása

                Kisszínpad

 

              14.30-15.00                 "Számadó Ernő: A csend beszéde" - könyvbemutató; szerkesztette és akvarelljeivel illusztrálta Gavrucza Tibor

  Könyvsátor

 

                15.15-16.00                 Csoma szobája Zanglában - Irimiás Olga előadása

                Kisszínpad

 

              15.15-16.30                 Az Érmellék bemutatkozása: a Móka Színjátszó Csoport, az érmihályfalvi Nyíló Akác és az érsemjéni Ezüstperje néptánccsoport fellépése

                Nagyszínpad

               16.00-16.30                 Vasvári Pál emléke Kalotaszegen - Okos Márton könyvének bemutatója

                Könyvsátor

 

              16.00-16.45                 Sárkány Viola elnök bemutatja a Bocskai Társaságot

                Kisszínpad

 

              16.00-17.00                 Adjon Isten békét, kedvet! - Kiss-Törék Ildikó és Varga Vilmos előadása

                Kárpát-Haza Templom

 

              17.00-18.00                 Örök ballada - az Osztováta zenekar fellépése

                Nagyszínpad

 

              18.00                 Ünnepélyes záróünnepség

                Nagyszínpad

 

              19.00                 Baricz Gergő koncert

                Nagyszínpad

 

              20.00   Keresztes Ildikó koncert

  Nagyszínpad